Informace k návratu žáků II. stupně do školy

Vážení rodiče,

v týdnu od 3. 5. 2021 se žáci 1. stupně a předškoláci v mateřské škole testují jen jednou týdně.

Provoz školy a školky od 10. 5. je pro náš kraj zatím nejasný, vláda má rozhodnout až ve čtvrtek 6. 5. Jakmile budeme mít oficiální informace, zveřejníme je na stránkách školy.

Pokud dojde k rozvolnění, bude provoz vypadat následovně:

• Mateřská škola bude otevřena pro všechny děti. Ve školce budou bez roušek a testovat se nebudou.

• V základní škole budou žáci 1. tříd a 5. třídy. Ti jednou týdně povinně absolvují antigenní testy. Ve škole budou žáci s jednorázovými rouškami.

• Pro žáky 1. tříd bude v provozu školní družina; po celou dobu pobytu budou mít žáci roušky.

• Na druhém stupni začne rotačně výuka ve škole pro 6. A, 6. B a 8. A. Žáci se budou testovat dvakrát týdně a ve škole jsou povinni mít jednorázové roušky.

• Pro žáky, kteří mají výuku ve škole, bude umožněno stravování ve školní jídelně.

• Ostatní třídy pokračují ve výuce na dálku a žáci si mohou obědy odebírat pouze do jídlonosičů.

V dalším týdnu se třídy ve škole vymění.

Jestliže v našem kraji k rozvolnění nedojde, pokračuje se dosavadním způsobem.

Sledujte, prosím, webové stránky školy a školky, kde budou průběžně zveřejňovány další informace.